Wojewoda lubelski został aktorem

i

Autor: Mateusz Kasiak Lech Sprawka, wojewoda lubelski

Wojewoda lubelski został aktorem. Gra na rzecz dziecięcej psychiatrii. Można kupić bilety

2022-10-17 15:08

- To mój debiut. Wszystkich zapraszam - mówi nam Lech Sprawka, wojewoda lubelski. Gra toczy się o dużą stawkę. To zdrowie pacjentów oddziału psychiatrii dzieci i młodzieży Szpitala Klinicznego nr 1 w Lublinie. 18 i 19 października ok. stu aktorów pomoże zebrać pieniądze dla chorych na deskach Centrum Spotkania Kultur.

Widowisko już po raz 9. organizuje Lubelska Akcja Charytatywna. W spektaklu "Szalone Wakacje" wystąpią profesjonalni artyści i amatorzy. Wśród nich m.in. przedsiębiorcy, lekarze czy politycy.

Na scenie zobaczymy m.in. popisy Beaty Gawelskiej, dyrektorki SPSK1, Teresy Misiuk, lubelskiej kuratorki oświaty czy Ewy Dumkiewicz-Sprawki, dyrektorki wydziału oświaty lubelskiego ratusza.

W tym roku debiutuje wojewoda lubelski. - Jestem nie tylko amatorem, ale i debiutantem. To mój pierwszy występ aktorski - ujawnia w rozmowie z nami. - Natomiast mam doświadczenie, bo moja żona wspiera przedsięwzięcie od początku, i to z sukcesami - dodaje. - Mam nadzieję, że nie będę gorszy od niej. Występujemy razem w początkowej scence - zdradza.

Zabawa i pomoc

Cały czas trwają próby. Nadal można też kupić bilety. Czym dla wojewody jest nowe doświadczenie? - Fajną zabawą, realizacją szczytnego celu, czymś nowym. Poznałem nowe osoby w innych okolicznościach. To wszystko bardzo sympatyczne - tłumaczy wojewoda Sprawka.

Całość zasili Oddział Psychiatrii dla Dzieci i Młodzieży SPSK1 przy ul. Głuskiej w Lublinie, dlatego po prostu warto zobaczyć widowisko. - Wszystkich zachęcam na przyjście na spektakl. Tym razem chodzi o problematykę zdrowia psychicznego dzieci - zaprasza wojewoda.

Aktorzy wcielą się w bohaterów z bajek, ale i postaci popkultury. Kim będzie wojewoda lubelski? Tego dowiemy się już 18 i 19 października w Centrum Spotkania Kultur.

Bilety można kupić w kasie CSK i na stronie placówki.

Nasza redakcja wydarzenie objęła medialnym patronatem.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE