Wykluczono koronawirusa u pacjenta przyjętego do szpitala przy ul. Staszica w Lublinie

2020-02-08 13:46
Wykluczono koronawirusa u pacjenta przyjętego do szpitala przy ul. Staszica w Lublinie
Autor: google maps/Mariusz Przebirowski

Badania Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego wykluczyły obecność koronawirusa w organizmie pacjenta przyjętego do Kliniki Chorób Zakaźnych Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 w Lublinie - poinformowała w sobotę popołudniem rzeczniczka placówki.

- Na podstawie badań przeprowadzonych w Narodowym Instytucie Zdrowia Publicznego, PZH w Warszawie, wykluczone zostało zakażenie koronawirusem 2019-nCoV u pacjenta hospitalizowanego od 5.02. w Klinice Chorób Zakaźnych SPSK1 w Lublinie - poinformowała nas Anna Guzowska, rzeczniczka SPSK nr 1 w Lublinie.

Pacjent nadal nie wyraża zgody na upublicznianie informacji o stanie jego zdrowia i szczegółów dotyczących wywiadu epidemiologicznego. Wcześniej badania były też prowadzone w kierunku zarażenie innymi wirusami i były negatywne. - Pacjent został przyjęty z objawami ogólnej infekcji dróg oddechowych - tłumaczył podczas czwartkowej konferencji dr hab. n. med. Krzysztof Tomasiewicz, kierownik Kliniki Chorób Zakaźnych SPSK1 w Lublinie.

Przeprowadzone badania w kierunku koronawirusa, z negatywnym wynikiem, są rozstrzygające. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE