skansen

Wiosna zawitała do Skansenu! Tak teraz wyglądają tereny Muzeum Wsi Lubelskiej [ZDJĘCIA]

2024-04-14 18:20

Najprzyjemniej podziwiać zmieniające się pory roku w pięknych okolicznościach przyrody, np. w Muzeum Wsi Lubelskiej. W niedzielnej wiosenno-letniej scenerii Skansen pokazał, jak dawniej uprawiano pole, a po całym kompleksie przechadzały się liczne grupy spacerujących.

Odwiedzając Muzeum Wsi Lubelskiej, można było jeszcze intensywniej poczuć uroki podróży w czasie - był szansa zobaczenia na własne oczy, jak na dawnej polskiej wsi przygotowywano pole do wysiewu. Na polu za Olejarnią z Bogucina i tym nieopodal Studni z Błażka można było obserwować pokaz prac polowych, w trakcie których pracownicy muzeum przygotowywali grunt pod wysiew buraków pastewnych i na sadzenie ziemniaków. Pomagały im w tym niezastąpione w tamtych czasach konie.

Będąc w Skansenie, można poczuć klimat dawnej wsi, w której królowały drewniane chaty pod strzechą, a wokół nich widać było zwierzęta gospodarskie. Podczas niedzielnej przechadzki po Muzeum Wsi Lubelskiej bez problemu można było minąć się między innymi z kurami, końmi i kozami, a także przekonać się, że przyroda ju wybudziła się z zimowego snu i prezentuje się w pełnym rozkwicie.

Zobacz zdjęcia: Wiosna zawitała do Skansenu! Tak teraz wyglądają tereny Muzeum Wsi Lubelskiej [ZDJĘCIA]

Wykopki w Skansenie