Wielki plebiscyt Świeć się z Energą rozstrzygnięty. Znamy zwycięzcę! [WIDEO]

2021-02-09 13:08 Akcja Partnerska
Chełm - Świeć się
Autor: fot. Anna Bednaruk

Za nami dwunasta edycja ogólnopolskiego plebiscytu miast Świeć się z Energą. Przypomnijmy, że po zakończeniu pierwszego etapu do finału przeszło 16 miejscowości. Kto z nich zdobył tytuł „Świetlnej Stolicy Polski” i wygrał dobroczynny sprzęt o łączniej wartości 50 000 zł ufundowany przez Energę z Grupy ORLEN?

W tegorocznej edycji Świeć się z Energą wzięło udział aż 188 miast. W pierwszym etapie głosowania na wszystkich kandydatów oddano ponad 84 tysiące głosów i blisko 60 tysięcy głosów w drugim etapie. A teraz pora poznać zwycięzcę tegorocznej edycji!

Pierwsze miejsce i 6313 głosów zdobyło miasto reprezentujące województwo lubelskie - Chełm, kolejno za nim uplasowało się Szczytno w województwie warmińsko-mazurskim (6015 głosów) oraz Łomża w województwie podlaskim (5968 głosów). Tym samym Chełm wygrał dobroczynny sprzęt AGD o łączniej wartości 50 000 złotych ufundowany przez Energę z Grupy ORLEN. Urządzenia te trafią do osób w potrzebie i instytucji pomocowych. Wśród nagród znajdują się m.in. lampy UV służące do dezynfekcji pomieszczeń i wspomagające walkę z wirusem. Natomiast, dla Szczytna, Łomży i pozostałych 13 województw przewidziany jest dobroczynny sprzęt AGD o wartości 10 000 złotych.

Iluminacje w Chełmie!

Nikogo nie powinno dziwić, że to właśnie Chełm zgarnął główną nagrodę w plebiscycie. Miasto po zmierzchu rozświetlały iluminacje 3D, a wśród nich był m.in.: niedźwiedź nawiązujący do herbu Chełma, duszek umieszczony przy wejściu do zabytkowej kopalni kredy, ramka z misiem do robienia pamiątkowych fotografii czy Stajenka Betlejemska. W mieście na rondach można było również napotkać duże świetlne napisy: CHEŁM z konturem niedźwiedzia, a latarnie wzdłuż ulicy Lubelskiej w centrum miasta zdobiły świetlne lilie.

Zdjęcia zwycięzcy plebiscytu i pozostałych miast startujących w konkursie można obejrzeć na stronie SwiecSie.pl.

Chełm - Świeć się
Autor: fot. Urząd Miasta Chełm

Światło, które już 12 lat niesie pomoc i… niszczy wirusy

Energa z Grupy ORLEN co roku organizuje plebiscyt na najpiękniej świątecznie oświetlone miasto, które zdobywa tytuł „Świetlnej Stolicy Polski”. W tym roku odbyła się już 12. edycja plebiscytu, a łączna pula nagród wynosiła 200 000 zł.

Konkurs podzielony jest na dwa etapy: regionalny i ogólnopolski. W pierwszym etapie internauci wybierają 16 najpiękniej oświetlonych miast w każdym województwie. Każdy zwycięzca otrzymuje prawo do reprezentowania swojego województwa w finale oraz urządzenia AGD o wartości 10 000 zł. W drugiej rundzie internauci wybierają spośród szesnastu miast to, które ich zdaniem zasługuje na miano „Świetlnej Stolicy Polski”. Zwycięzca otrzymuje dodatkowy sprzęt i wartość pomocy dla miasta wzrasta aż do 50 000 zł.

W tym wyjątkowym roku wśród nagród znalazło się 20 specjalnych lampy UV-C przeznaczonych do dezynfekcji pomieszczeń. Udostępnione przez Energę Oświetlenie urządzenia niszczą strukturę bakterii, drobnoustrojów, pleśni i – co najważniejsze, wirusów. Będą pomocne w miejscach, gdzie przebywają osoby starsze i chore. Dzięki 12. edycjom projektu łączna wartość wsparcia od Energi przekroczyła już milion złotych!

Sekret pięknych iluminacji

Na dobry wynik w plebiscytach tego typu ma oczywiście wpływ to, ile osób przekona się do głosowania na danego kandydata. Duże znaczenie ma oczywiście to jak prezentują się dekoracje świetlne w mieście. A te zmieniają się i pięknieją z roku na rok. Wciąż powstają nowe technologie, dzięki którym miasta mogą zaskoczyć i zachwycać pięknymi i energooszczędnymi dekoracjami. Opracowanie projektów i dobór odpowiednich rozwiązań oświetleniowych wymaga czasu i wsparcia ekspertów, dlatego o świątecznych instalacjach trzeba pomyśleć wiele miesięcy wcześniej.

– Energa Oświetlenie od wielu już lat kreuje atmosferę świąt w ramach usługi montażu dekoracji świetlnych w dziesiątkach miejscowości, głównie w północnej i centralnej Polsce – mówi Marcin Filipkowski, dyrektor departamentu sprzedaży spółki. – W jednym sezonie zrealizujemy ponad 100 projektów dekoracji. Warto wyróżnić wśród nich iluminacje w Gdańsku, Gdyni i Sopocie. Jak co roku, na specjalne zamówienie PKN Orlen wykonaliśmy też iluminację w Płocku. Dekoracje montujemy także w mniejszych miastach i gminach. Ponadto robimy wszystko by co roku zaskoczyć czymś nowym. Akcja „Świeć się z Energą” jest dla nas inspiracją w pomaganiu naszym partnerom w innowacyjnym i kreatywnym dekorowaniu miast na okres bożonarodzeniowym – dodaje.

Inicjatorem i wyłącznym sponsorem akcji jest Energa Grupa ORLEN.

Więcej informacji na www.swiecsie.se.pl

świeć się 22
Autor: Materiały prasowe

Akcja Partnerska