Wielkanoc z obostrzeniami. Czy posypią się mandaty? [AUDIO]

2021-04-02 16:38 MTK
Wielkanoc z obostrzeniami. Czy posypią się mandaty? [AUDIO]
Autor: zdj. ilustracyjne/pixabay.com

- To od nas zależy, jak będzie wyglądała sytuacja w kraju - apeluje policja. Są nowe zasady i zalecenia pandemiczne. Mundurowi przypominają więc o ich przestrzeganiu, zwłaszcza w czasie świąt.

- Pamiętajmy przede wszystkim o nowych ograniczeniach zarówno w kościołach, jak i w sklepach - mówi kom. Andrzej Fijołek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Lubelscy funkcjonariusze będą sprawdzali m.in. sposób noszenia maseczek czy zachowanie dystansu na placach i skwerach.

Co z mandatami?

Podczas świąt kontrole nie będą restrykcyjne. Mundurowi będą jednak reagowali na wezwania i próby łamania obostrzeń. - Oczywiście nie będziemy chodzić od domu do domu i weryfikować, ile osób jest w środku. Apelujemy jednak o rozsądek. Jeśli będziemy mieli wezwanie, pojedziemy i sprawdzimy każdą sytuacją. Będziemy kontrolowali też publiczne miejsca spożywania alkoholu, to również niesie ryzyko wzrostu zachorowań - dodaje kom. Fijołek.

Przypominamy, że rząd wydał zalecenie spędzania Wielkanocy w wąskim, czyli rodzinnym gronie. Zalecił też święta raczej domowe niż wyjazdowe.

O kontrolach podczas świąt mówi kom. Andrzej Fijołek z KWP Lublin. Posłuchaj:
Jak będzie wyglądała tegoroczna Wielkanoc? Spytaliśmy o to mieszkańców Lublina