spotkanie dla pacjentów z SM

i

Autor: zdj. Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego/Facebook

Warsztaty dla pacjentów w Lublinie. „1:0 dla mnie. JA kontra SM"

2022-09-08 13:13

Konsultacje ze specjalistami, porady i wykłady. Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego zaprasza osoby chorujące na SM na interaktywne i darmowe spotkanie. W czasie wydarzenia porad udzielać będą neurolodzy, dietetycy i psycholodzy.

Na warsztaty zaproszone są przede wszystkim osoby ze świeżo zdiagnozowaną chorobą. - Będziemy mówili o sposobach radzenia sobie ze stresem, zdrowej diecie czy zdrowiu psychicznym - mówi nam Dominika Czarnota-Szałkowska, sekretarz generalna Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego.

W Polsce na SM choruje ok. 52 tys. osób. Te liczby mogą być zaniżone. - Bo nie wszyscy są świadomi choroby - zauważa Czarnota-Szałkowska. Często rozpoznaje się postać wtórną. - Najczęściej diagnozowane są młode kobiety, ale chorują wszyscy. Dzieci, nastolatki i mężczyźni - wyjaśnia.

Ważne jest więc szybkie działanie. - Hipochondrycy żyją dłużej. Trzeba się badać - słyszymy. - Mamy coraz więcej leków. Coraz więcej preparatów jest refundowanych. Czekamy na nowe. Pacjent, który jest od początku leczony, funkcjonuje normalnie, a choroba jest uśpiona - tłumaczy Czarnota-Szałkowska.

Spotkanie „1:0 dla mnie. JA kontra SM" odbędzie się w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie 17 września. Początek o 10.15. Obowiązują zapisy. Zgłoszenia należy wysyłać na e-mail konferencja@ptsr.org.pl

spotkanie dla pacjentów z SM

i

Autor: zdj. Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego/Facebook
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE