W Światowy Dzień Chorego podarowali dzieciakom uśmiech i słodycze [AUDIO]

2020-02-11 19:01
W Światowy Dzień Chorego podarowali dzieciakom uśmiech i słodycze. [AUDIO]
Autor: materiały prasowe Caritas Archidiecezji Lubelskiej

Piłkarki MKS Perła Lublin i wolontariusze lubelskiej Caritas podarowali uśmiech najmłodszym. Z okazji Światowego Dnia Chorego odwiedzili chore dzieci w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie i przekazali zebrane między innymi podczas meczu Perełek słodycze.

- Ten dzień to szczególna troska o małych pacjentów. - mówi ks. Wiesław Kosicki, dyrektor lubelskiej Caritas - Dobrze, że takie organizacje, wolontariusze i ludzie wrażliwi, którzy pomimo tych silnych emocji jednak przychodzą na te krótkie spotkanie z małymi pacjentami, aby poprzez rozmowę, uśmiech, wspólne zdjęcie czy upominek wywołać chociaż na chwilę uśmiech na twarzy dzieci.

Niewątpliwie dużo uśmiechu wywołała już sama obecność na oddziałach mistrzyń Polski w piłce ręcznej.

- My bardzo chętnie uczestniczymy w tego typu akcjach. - mówi Gosia Stasiak, piłkarka MKS Perła Lublin - Wiemy, że nasze odwiedziny spowodują, że choć na chwilę zapomną o swoich problemach, dlatego tutaj jesteśmy i cieszymy się, że kolejny raz nas zaproszono. Dla tych dzieci to na pewno wiele znaczy, mają okazję poznać nas troszeczkę bliżej. Chciałyśmy ten Światowy Dzień Chorego zamienić na taki dzień z uśmiechem.

O tym dlaczego piłkarki włączają sie w takie akcje mówi Gosia Stasiak z MKS Perła Lublin. Posłuchaj:

Światowy Dzień Chorego obchodzony jest co roku 11 lutego, a ustanowiony został przez papieża Jana Pawła II w dniu 13 maja 1992 roku. Celem obchodów jest objęcie modlitwą wszystkich cierpiących, zarówno duchowo, jak i fizycznie, i zwrócenie uwagi świata na ich potrzeby.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE