W sobotę Marsz Równości. Organizatorzy liczą na to, że będzie spokojnie

2021-10-20 22:03
W sobotę Marsz Równości. Organizatorzy liczą na to, że będzie spokojnie
Autor: OM

- Mamy nadzieję, że Marsz Równości w Lublinie odbędzie się w spokojnej atmosferze - mówią organizatorki wydarzenia. III Marsz Równości przejdzie ulicami Lublina już w najbliższą sobotę.

W poprzednich latach w tym samym czasie odbywały się także kontrmanifestacje przeciwników społeczności LGBT, którzy próbowali zatrzymać Marsz Równości. Jak na razie żadne takie zgromadzenie nie jest zgłoszone, a organizatorki zapewniają, że będzie bezpiecznie.

- Nie możemy lekceważyć tego co działo się w ubiegłych latach - mówi Honorata Sadurska, organizatorka Marszu Równości w Lublinie. - Jesteśmy po rozmowach z miastem, ze służbami miejskimi. Ze swojej strony, jak co roku mamy służbę porządkową Marszu, więc oczywiście jesteśmy przygotowani zarówno my, jak i miasto, ale przykłady poprzednich Marszy Równości, które odbyły się w tym roku, zwłaszcza przykład Białegostoku, dają nam bardzo dużą nadzieję na to, że będzie spokojnie.

- Jak co roku spotkałyśmy się z policją, strażą miejską i urzędnikami - mówi Alicja Sienkiewicz, organizatorka Marszu Równości w Lublinie. - Po prostu przygotowujemy się na to, na co możemy się przygotować. Czyli przewidujemy jakie mogą stać zagrożenia na trasie Marszu, ciągle monitorujemy wszelkie media, czy są jakieś zgłoszenia kontrmanifestacji, czy w ogóle są jakieś sygnały z tych stron niesprzyjających. Mam wrażenie, że służby i my jesteśmy znacznie lepiej przygotowani z każdym rokiem.

Marsz Równości odbędzie się w najbliższą sobotę. O godzinie 13:00 wyruszy z Placu Teatralnego. Zgromadzenie ma się zakończyć około godziny 16:00 przy Galerii Labirynt.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE