W sklepach coraz drożej [AUDIO]

i

Autor: pixabay/jarmoluk

W sklepach coraz drożej [AUDIO]

2020-02-19 15:43

Mięso, pieczywo czy warzywa między innymi za te rzeczy płacimy coraz więcej. Ceny, które mamy w sklepach i na bazarach coraz mocniej odbijają się na naszych portfelach.

Na podwyżki najpopularniejszych artykułów narzekają Lublinianie:

Na lubelskich targowiskach także widać podwyżki. Niektórzy sprzedawcy dysponują swoimi produktami i starają się utrzymać ceny na niższym poziomie, ale jak sami przyznają wszystko idzie w górę i też myślą o podwyżkach.

- Na razie nie podnoszę cen chociaż powinienem. - mówi pan Krzysztof, który sprzedaje warzywa na jednym z bazarków w Lublinie - Ceny ciągle rosną i myślę, żeby zrobić jakieś podwyżki. Wszystko jest droższe, dlatego, że była susza i nieurodzaj. Na ten rok znowu zapowiada się susza, także na pewno towar będzie droższy.

- Wszystko poszło w górę. - mówi pani Klarysa, która sprzedaje na targu przy ul. Wileńskiej - Jabłka są droższe, jajka, warzywa, ziemniaki.

O podwyżkach cen mówią sprzedawcy z targu przy ul. Wileńskiej. Posłuchaj:

Według Głównego Urzędu Statystycznego w porównaniu do grudnia 2019 roku wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych wzrósł o 0,9%.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE