Seniorka wyrzuciła przez balkon wszystkie swoje oszczędności. Trafiły one w ręce oszusta

i

Autor: Pixabay/zdj. ilustracyjne

sala sądowa

W ranach były larwy owadów. Córka znęcała się nad matką. Jest winna jej śmierci

2023-06-09 13:16

86-latka z gm. Sosnowica (pow. włodawski) w chwili śmierci miała głębokie odleżyny i rany na całym ciele. Była tak zaniedbana, że w ciele rozwijały się larwy owadów. Odpowiedzialność za to poniesie córka, którą sąd uznał za winną znęcania się nad mamą, co doprowadziło do śmierci.

Sprawa wyszła na jaw pod koniec 2021 r., kiedy 86-latka z gminy Sosnowica została znaleziona przez pracowniczki socjalne w stanie skrajnego wyczerpania w swoim domu. Kobieta była niedożywiona, odwodniona, wyziębiona. Miała bardzo głębokie odleżyny i rany na całym ciele, w których rozwinęły się larwy owadów. Po dwóch tygodniach zmarła w szpitalu.

Prokuratura Rejonowa we Włodawie oskarżyła 64-letnią Wiesławę S. o to, że od 22 września do 3 listopada 2021 r. znęcała się nad 86-letnią mamą, która była nieporadna ze względu na wiek i stan zdrowia. Śledczy ustalili, że córka przestała podawać jej pokarmy i płyny, nie zapewniła opieki medycznej, pielęgnacyjnej, opiekuńczej, a także ogrzewania i sprzątania pomieszczenia. Podejrzana zaniechała także wykonywania podstawowych zabiegów higienicznych.

– Skutkowało to skrajnym stanem niedożywienia matki, rozległymi odleżynami czwartego stopnia kończyn górnych, dolnych, tułowia. To, w połączeniu z chorobami, które miała ze względu na wiek, doprowadziło do zgonu starszej kobiety kilkanaście dni po przewiezieniu do szpitala – informowała prokuratura.

W trakcie postępowania podejrzana nie przyznała się do czynów i twierdziła, że opiekowała się mamą. Sąd Rejonowy we Włodawie uznał Wiesławę S. za winną znęcania się nad 86-letnią matką, nieumyślnego spowodowania jej śmierci i skazał ją na półtora roku więzienia. Wyrok jest nieprawomocny.

Zobacz zdjęcia: Tragiczny wypadek na al. Witosa w Lublinie. Nie żyje młoda kobieta

AFERY rządu? Polacy w SZOKU! Kocham tylko BOGA i PiS! | Komentery
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE