W majowy weekend drogi na Lubelszczyźnie wciąż niebezpieczne. Policja apeluje o ostrożność

2020-05-03 10:18
Majówka
Autor: Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie

Przed nami ostatni dzień długiego weekendu majowego. Ruch jest wyraźnie mniejszy niż przed rokiem. W ciągu dwóch minionych dni na drogach Lubelszczyzny zginęła 1 osoba i 6 zostało rannych.

Lubelscy policjanci zatrzymali też 23 nietrzeźwych kierujących i odnotowali 70 kolizji.

Do najpoważniejszego zdarzenia doszło jeszcze w piątek w miejscowości Wólka Cycowska. Kierujący osobówką 61-latek stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w słup energetyczny. Do dwóch podobnych darzeń, ale bez ofiar śmiertelnych, doszło też na eksperówce na trasie Lublin - Warszawa (najechanie na bariery energochłonne) oraz jednego na południowej obwodnicy Lublina (wjazd w barierę linową).

- Przestrzegamy wszystkich kierowców przed zbytnim pośpiechem na drodze. Apelujemy o jazdę zgodną z przepisami ruchu drogowego i zdrowym rozsądkiem. Przypominamy wszystkim użytkownikom dróg, także pieszym, że bezpieczeństwo na drogach w dużej mierze zależy od nas samych i od decyzji, które podejmujemy na drodze - mówi podinsp. Renata Laszczka-Rusek, rzeczniczka prasowa Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie.

Mundurowi przypominają też o obowiązujących ograniczeń w zgromadzeniach oraz obowiązku noszenia maseczek ochronnych w miejscach publicznych.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE