Akcja Światło z Lublina

i

Autor: pexels.com zdjęcie ilustracyjne

W Lublinie zbierają świece dla Ukrainy. To już ostatnie tygodnie akcji

2023-01-30 10:13

Akcja #ŚwiatłoZLublina to wyraz solidarności z obywatelami Ukrainy, którzy w wyniku rosyjskiego ostrzału zostali pozbawieni prądu. To właśnie dla nich w naszym mieście organizowana jest zbiórka świec.

– Zachęcamy mieszkańców do włączenia się w akcję #ŚwiatłoZLublina. Zbiórkę świec zorganizowano z myślą o milionach obywateli Ukrainy, którzy obecnie mają coraz większe problemy z elektrycznością. Ataki Rosji na ukraińską infrastrukturę pozbawiają mieszkańców tego kraju dostępu do prądu, ogrzewania czy ciepłej wody. Wspólnie możemy pomóc im przetrwać ten trudny czas – mówi Andrzej Wojewódzki, sekretarz Lublina, pełnomocnik ds. pomocy obywatelom Ukrainy uciekającym przed działaniami wojennymi.

Zbiórka trwa do 15 lutego. Świece można przynosić do wszystkich przedszkoli, szkół i burs szkolnych prowadzonych przez miasto oraz do Biur Obsługi Mieszkańców przy ulicach:

  • Wieniawskiej 14,
  • Filaretów 44,
  • ul. Szaserów 13-15,
  • ul. Franciszka Kleeberga 12a,
  • ul. Wolskiej 11.

– Przyjmowane są świece uniwersalne, najlepiej w opakowaniach, co ułatwi ich załadunek i transport. Ważne by nie były to świece szklane, ponieważ te mogą ulegać uszkodzeniu podczas przewozu – zaznacza Joanna Stryczewska z biura prasowego lubelskiego ratusza.

Poza zbiórką świec, 7 i 15 lutego w przestrzeni „Baobabu” na Krakowskim Przedmieściu odbędzie się także zbiórka powerbanków, które także trafią na Ukrainę. Urządzenia oddane w ramach akcji muszą być sprawne i mieć pojemność do 10 tys. mAh.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE