W Lublinie trwa zbiórka komputerów dla dzieci, które ich nie mają. Każdy może się włączyć [AUDIO]

2020-03-27 15:31
W Lublinie trwa zbiórka komputerów dla dzieci, które ich nie mają. Każdy może się włączyć [AUDIO]
Autor: pixabay/Tomasz_Mikolajczyk

Od środy dzieci mają obowiązek zdalnej nauki. I tutaj pojawia się się problem. Nie wszyscy mają dostęp do komputerów. Z pomocą przychodzi Widzialna Ręka "Komputer dla ucznia - Lublin", czyli grupa na Facebooku. Każdy, kto może oddać swój sprzęt elektroniczny lub każdy, kto takowego potrzebuje może się zgłosić. W sobotę będzie też specjalna zbiórka.

- Nauczycielka mojej córki zapytała mnie czy mam jakiś starszy komputer, którego już nie używam i mógłbym go udostępnić kolegom z klasy córki, ponieważ okazuje się, że nie mają jak realizować obowiązku nauki - mówi Sławomir Jawor, inicjator akcji. - Jako, że wszystkie swoje stare komputery i laptopy już rozdałem, postanowiłem utworzyć taką grupę na Facebooku.

I okazuje się, że był to bardzo dobry pomysł. Zgłaszają się ludzie, którzy chcą oddać swój stary sprzęt, Ci którzy go potrzebują, a nawet informatycy, którzy oferują pomoc w przygotowaniu komputerów, aby działały prawie jak nowe.

- Dużo osób się zgłasza. Zgłaszają się też osoby i firmy, które chcą kupić nowe komputery. - mówi Jawor. - Największe zapotrzebowanie zgłosiła nam Szkoła Podstawowa nr 25 przy ul. Sierocej, gdzie chodzą też dzieci z domu dziecka. Tam nauczyciele zgłosili zapotrzebowanie na 30 komputerów. Jeden ze sponsorów zakupił aż 11 komputerów i przekazał do domu dziecka.

Na juro (sobota, 28 marca) zaplanowana jest zbiórka komputerów, laptopów, tabletów i drukarek dla lubelskich uczniów. Każdy kto chce może przywieźć swój niepotrzebny już sprzęt, a organizatorzy akcji go naprawią lub usprawnią i przekażą potrzebującym uczniom.
Zbiórka będzie trwała trzy godziny. Sprzęt można przynieść do budynku przy ul. Krakowskie Przedmieście 10/5 (wejście od ul. Przechodniej, 2 piętro) w godzinach od 13:00 do 16:00.

Więcej na ten temat w materiale dźwiękowym. Posłuchaj:
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE