Na ulice Lublina wyjechał już sprzęt zimowego utrzymania ulic

i

Autor: Mateusz Kasiak Na ulice Lublina wyjechał już sprzęt zimowego utrzymania ulic

W Lublinie sypnęło śniegiem. Co czeka nas w najbliższych godzinach i dniach?

2020-12-10 14:37

Na Lubelszczyźnie od czwartkowego poranka (10.12) występują opady śniegu. Najwięcej białego puchu spadło w południowej części regionu oraz na Zamojszczyźnie. Jednak w całym regionie zmiana pogody wywołała trudne warunki drogowe. Służby mundurowe przypominają przy tej okazji o zasadach bezpieczeństwa.

Jeszcze do godz. 3:00 w nocy w piątek (11.12) padać może marznący śnieg i deszcz ze śniegiem, miejscami kierowcy muszą się zatem spodziewać gołoledzi. Ostrzeżenie przed takimi groźnymi warunkami pogodowymi wydał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Alert dotyczy całego woj. lubelskiego.

Kolejne dni to już opady deszczu, spodziewamy się ich w piątek (11.12) przez cały dzień oraz nocą z piątku na sobotę (11/12.12). Przelotne opady mogą nam towarzyszyć także do niedzieli włącznie (13.12). Według prognoz, rozpogodzić ma się dopiero w przyszłym tygodniu. Z kolei temperatura utrzyma się blisko zera na termometrach jeszcze do piątkowego wieczoru (11.12). W weekend w trakcie dnia spodziewamy się do 3 stopni Celsjusza na plusie, nocami temperatura utrzymywać się powinna lekko na plusie.

Mając na uwadze trudne warunki na drogach, policja apeluje o ostrożność za kierownicą. Na drogach może być bardzo ślisko, dlatego mundurowi przypominają o wymianie kompletu opon na zimowy.

- Apelujemy zawsze o taką wymianę, o dostosowanie ogumienia do pory roku, ponieważ to wpływa na nasze bezpieczeństwo a także innych uczestników ruchu - mówi kom. Andrzej Fijołek, p. o . rzecznika prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. - Pamiętajmy o tym, aby sprawdzić opony przed podróżą.

Gdy ulice miast i drogi poza terenem zabudowanym pokrywają się śniegiem, warto zwolnić i zachować wzmożoną czujność.

- Pamiętajmy o tym, że w takich warunkach droga hamowania wydłuża się - dodaje Dorota Krukowska- Bubiło, oficer prasowy z KMP w Zamościu. - Zadbajmy o bezpieczeństwo własne, o bezpieczeństwo przewożonych pasażerów oraz innych uczestników ruchu, których przypadkiem napotkamy na swojej drodze. Dostosujmy prędkość do warunków, które napotkamy na drodze.

Czym jeździ Ronaldo, a czym Lewandowski? | ESKA XD - Prosto z salonu #12
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE