W Lublinie powstanie nowe centrum okulistyczne

2021-09-14 18:24
W Lublinie powstanie nowe centrum okulistyczne
Autor: OM

W zabytkowym budynku przy ul. Chmielnej 1 w Lublinie powstanie pierwsze Europejskie Centrum Innowacyjnych Terapii Chorób Plamki Żółtej.

Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 1 dostał właśnie z Ministerstwa Zdrowia ponad 32 miliony złotych na ten cel. Dzięki temu blok operacyjny oraz wszystkie przestrzenie do terapii i diagnostyki pacjentów przejdą generalny remont. Będzie to centrum terapii jednodniowych.

- Lista schorzeń jakie będziemy tutaj leczyć jest długa - mówi prof. Robert Rejdak, szef Kliniki Okulistyki Ogólnej SPSK1. - Oczywiście będziemy wykonywać tutaj również standardowe zabiegi takie jak operacje zaćmy, witrektomii. W dużej mierze będą to iniekcje do ciała szklistego w ramach programów lekowych. Ponadto planujemy rozwijać badania kliniczne w tej dziedzinie. To Centrum przede wszystkim znacznie zwiększy bezpieczeństwo i dostępność leczenia. Ja oceniam, że to będzie liczba podwojona. Wprowadzenie programu lekowego w cukrzycowym obrzęku plamki, który teraz wchodzi, jest wyzwaniem i bez remontu w zasadzie temu wyzwaniu byśmy nie podołali.

Idea powstania Europejskiego Centrum Innowacyjnych Terapii Plamki Żółtej powstała około 3 lata temu. Teraz zostanie zrealizowana. SPSK1 12 milionów zł wykorzysta na aparaturę, a pozostałe środki z 32 milionowej dotacji na dostosowanie budynku.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE