W Lublinie pojawi się przystanek, na którym będzie można się zaszczepić

2021-09-28 10:04
W Lublinie pojawi się przystanek, na którym będzie można się zaszczepić
Autor: OM

Lubelskie uczelnie zachęcają swoich studentów do szczepień. W najbliższy czwartek ruszy akcja "Przystanek Szczepienie", mająca na celu uzmysłowić nam jak ważne są szczepienia przeciwko COVID-19.

Darmowy autobus komunikacji miejskiej zawiezie chętne osoby do Centrum Symulacji Medycznej, gdzie będą mogły przyjąć preparat. Co ważne, akcja skierowana jest do wszystkich, nie tylko do studentów.

- Statystyki zakażeń jednoznacznie wskazują, że większość zakażonych, to osoby niezaszczepione - mówi Lech Sprawka, wojewoda Lubelski. - Ta akcja ma podwójne znaczenie. Pierwsze bardzo praktyczne, a więc możliwość bezpośredniego zaszczepienia się studentów, ale również pracowników uczelni, a z drugiej strony niewątpliwie powodzenie tej akcji będzie miało oddziaływanie również na podejmowane decyzje poprzez innych mieszkańców naszego województwa.

Akcja "Przystanek Szczepienie" to wspólna inicjatywa Lubelskiego Związku Uczelni (UM, UMCS, UP, PL) i Wojewody Lubelskiego, przy udziale Prezydenta Miasta Lublin, ZTM, MPK w Lublinie oraz Wojsk Obrony Terytorialnej.

- Wszyscy chcemy czuć się bezpiecznie - mówi Krzysztof Żuk, prezydent Lublina. - Pamiętajmy zatem, że jeśli się szczepimy, to nie tylko dbamy o siebie, ale dbamy przede wszystkim o innych, zapewniając im poczucie bezpieczeństwa. Lublin jako miasto akademickie chce czuć się bezpiecznie i stąd apel do studentów, ale także pracowników uniwersytetów o szczepienia.

- Liczymy, że ta akcja znajdzie odzew - mówi prof. Radosław Dobrowolski, rektor UMCS. - Mam taką nadzieję, że nam wszystkim zależy na powrocie do normalności. Ta normalność w wydaniu akademickim to powrót studentów w mury uczelni. Jedyna droga w obecnej sytuacji, to akcja propagująca szczepienia. Nasza akcja skierowana jest w pierwszej kolejności do studentów, ale nie zamykamy drzwi przed innymi.

W Lublinie pojawi się przystanek, na którym będzie można się zaszczepić
Autor: zdjęcie nadesłane

Wszyscy chętni będą mogli się zaszczepić. Zorganizowany będzie także darmowy autobus, który dowiezie na szczepienie.

- Trasa tego autobusu będzie przebiegała przez kampusy uniwersyteckie oraz ich filie - mówi Grzegorz Malec, dyrektor ZTM w Lublinie. - Zaczynamy na Felinie, na ulicy Doświadczalnej, następnie Droga Męczenników Majdanka, Lubelskiego Lipca '80, Narutowicza, Nadbystrzycka, Zana, Sowińskiego, Smorawińskiego i Chodźki.

Akcja "Przystanek Szczepienie" ruszy w czwartek i potrwa trzy dni. Zaszczepić się będzie można również w piątek i poniedziałek w Centrum Symulacji Medycznej w Lublinie w godzinach 9:00-16:00.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE