W Lublinie kamery wyłapią piratów drogowych

2021-01-25 14:07 OM
W Lublinie kamery wyłapią piratów drogowych
Autor: zdjęcie ilustracyjne pixabay/staboslaw

Kamery sprawdzą, czy kierowcy nie łamią przepisów na drogach w Lublinie. Ale dopiero za jakiś czas. Główny Inspektorat Transportu Drogowego zamierza rozbudować system nagrywający kierowców, którzy przejeżdżają przez skrzyżowania na czerwonym świetle. Takie urządzenia pojawią się w 18 miastach, w tym w Lublinie.

- W Lublinie będą to dwa skrzyżowania. Rondo pułkownika Kuklińskiego oraz skrzyżowanie alei Tysiąclecia i Unii Lubelskiej - mówi Monika Niżniak, rzecznik GITD. - Lokalizacje te wybrano na podstawie analizy bezpieczeństwa ruchu drogowego. Eksperci Instytutu Transportu Samochodowego oceniali między innymi natężenie występowania wypadków i kolizji drogowych. Oceniali również jakie są przyczyny tych zdarzeń. Brano także pod uwagę charakter najbliższej okolicy, a więc to, czy występują w pobliżu placówki oświatowe, placówki medyczne, obiekty użyteczności publicznej, centra handlowe.

Rondo przy Zamku w Lublinie, czyli skrzyżowanie alei Tysiąclecia i Unii Lubelskiej, jest skrzyżowaniem o największym natężeniu ruchu w naszym mieście. Jest ono także najbardziej kolizyjnym skrzyżowaniem.

Urządzenia, które będą wykrywały wszystkie pojazdy, które wjadą na skrzyżowanie po zapaleniu się czerwonego światła pojawią się w Lublinie za około 1,5 roku.