Lublin: widok na Wieżę Trynitarską

i

Autor: PW zdjęcie ilustracyjne

turystyka

W Lublinie i Łucku przewodnikiem może być smartfon. Miasta stworzyły wspólny projekt

2023-03-29 15:43

Nowoczesne aplikacje, które oprowadzają po mieście – taki jest efekt współpracy Lublina i Łucka. Można się z nich dowiedzieć o m.in. o zabytkach i legendach.

Jak informuje lublin112, projekt nazywa się TowersMysteries i wspiera go Unia Europejska. Żeby aplikacje mogły powstać, potrzeba było połączonych sił specjalistów i specjalistek w zakresie historii, etnografii, sztuki i projektowania. Formuła, którą wymyślili, przypomina grę miejską.

Lubelska trasa rozpoczyna się na Wzgórzu Zamkowym, następnie wiedzie uliczkami Starego Miasta w pobliżu m.in. Bramy Krakowskiej i Trybunału Koronnego. Użytkownicy i użytkowniczki żądni wiedzy o mijanych zabytkach mogą zeskanować kod QR i dowiedzieć się, jaką historię skrywają mury.

Ale jak pisze lublin112, spacer nie będzie odbywał się w ciszy, bo ze smartfonowych głośników podczas używania aplikacji dobiegną nas nie tylko odgłosy miasta, lecz także opowieść o mijanych miejscach. Coś dla siebie znajdą też osoby gustujące w zagadkach.

Namiary na grę można dostać w Centrum Inspiracji Turystycznej.

Miasto nie do poznania! Te lubelskie budowle zobaczycie już tylko na zdjęciach

 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE