RANKING

W których gminach w woj. lubelskim żyje się najlepiej? Poznaj listę najbogatszych samorządów w regionie

2023-11-29 15:25

Które gminy wiejskie w woj. lubelskim można zaliczyć do najbogatszych w naszym regionie? Gdzie mieszkańcom żyje się najlepiej? Nowe dane na ten temat zostały podane w zestawieniu „Najbogatsze samorządy w 2022 r. Ranking dochodów per capita”, który przygotował zespół „Wspólnoty – pisma samorządu terytorialnego”. Poniżej znajdziecie szczegóły!

„Najbogatsze samorządy w 2022 r. Ranking dochodów per capita” powstał na podstawie danych opracowanych przez zespół Wspólnoty – pisma samorządu terytorialnego. Jest to coroczny ranking, z którego mieszkańcy poszczególnych regionów mogą dowiedzieć się wielu istotnych kwestii. Podczas tworzenia tegorocznego zestawienia, jego autorzy przyjęli taką samą metodę jak w latach ubiegłych. Na czym ona polega?

„Pominięte zostały dochody z dotacji celowych. (…) uwzględnienie tylko dochodów własnych i otrzymywanych subwencji lepiej oddaje hasło naszego rankingu (zamożność)” – czytamy na początku publikacji. Ponadto, jak dodają autorzy, dochody samorządów zostały skorygowane na dwa sposoby i podzielone „przez liczbę ludności każdej jednostki samorządowej”.

Lubelskie. Tak wyglądała nocna burza

Najbogatsze gminy wiejskie w Polsce

Według rankingu przygotowanego przez „Wspólnotę – pismo samorządu terytorialnego”, w 2022 r. najbogatszą gminą wiejską w Polsce niezmiennie od lat pozostał Kleszczów w woj. łódzkim. Według wyliczeń zamożność per capita na tym terenie w ubiegłym roku wyniosła 29425,54 zł. Na drugim miejscu jest Rewal w woj. zachodniopomorskim (tu zamożność per capita to 17393,29 zł), a na trzecim – Sulmierzyce (woj. łódzkie) z zamożnością per capita wynoszącą 13320,97 zł. A jak w rankingu wypadają gminy wiejskie z Lubelszczyzny?

Najbogatsze gminy wiejskie w woj. lubelskim. TOP 10

Najbogatsza gmina wiejska z woj. lubelskiego na tle całej Polski uplasowała się dopiero na 25. miejscu. Jesteście ciekawi, o który z samorządów chodzi i ile, według wyliczeń, wynosi tu zamożność per capita? Kliknijcie w poniższą galerię i sprawdźcie zestawienie 10 najbogatszych gmin wiejskich w woj. lubelskim w ubiegłym roku!

Z kolei w tym artykule możesz zobaczyć zestawienie najbiedniejszych gmin wiejskich w woj. lubelskim według danych za 2022 r.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE