mapa

i

Autor: pixabay.com

QUIZ

W jakim powiecie w woj. lubelskim leży ta miejscowość? Wskaż odpowiedź w quizie

2023-11-30 16:50

Jak dobrze znasz miejscowości położone w woj. lubelskim? Czy potrafisz wskazać, w jakim powiecie w woj. lubelskim leży dane miasto bądź wieś? Poniższy quiz sprawdzi, jak dobrze orientujesz się na mapie naszego regionu!

Aktualnie w województwie lubelskim położonych jest ponad 3,3 tys. wsi oraz ponad 50 miast. Jeśli chodzi o powiaty, to w naszym regionie jest ich 20, ale należy do tej liczby dodać także 4 miasta, które funkcjonują na prawach powiatu. Dziś chcemy przekonać się, jak dobrze odnajdujesz się przy mapie Lubelszczyzny. Myślisz, że znasz miejscowości leżące w woj. lubelskim jak własną kieszeń? To pora sprawdzić się w naszym quizie!

Lubelskie. Posłuchajcie koncertu pijanego traktorzysty

W poniższych pytaniach konieczne będzie prawidłowe dopasowanie podanej nazwy miejscowości (wszystkie są z woj. lubelskiego) do powiatu, w którym ona leży. W tym quizie możecie sprawdzić, jak dobrze znacie położenie wsi i mniejszych miast z naszego regionu. To nie będzie najprostsze zadanie, więc tylko prawdziwi znawcy mogą liczyć na 10/10. Powodzenia!

Umiesz rozpoznać powiat po nazwie miejscowości w woj. lubelskim?

Pytanie 1 z 10
W którym powiecie leży wieś o nazwie Ameryka?

Zobacz także: Pierwszy śnieg w tym sezonie! Lublin jest ukryty pod zimową pierzynką  

Listen on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE