Mapa i wskazanie drogi

i

Autor: unsplash.com zdjęcie ilustracyjne

QUIZ

W jakiej gminie w Lubelskiem leży dana miejscowość? Sprawdź w quizie, czy poprawnie to wskażesz

2023-12-01 16:08

Tylko najwięksi znawcy woj. lubelskiego i leżących w nim miejscowości mogą liczyć na zdobycie 10/10 punktów w tym quizie! To właśnie w nim sprawdzimy, czy jesteś w stanie prawidłowo dopasować daną wieś do gminy, w której jest położona. Zaczynamy!

Na mapie województwa lubelskiego znajdziemy ponad 3,3 tys. wsi, zaś gmin w naszym regionie jest ponad 200. Znajomość każdej miejscowości, która leży na Lubelszczyźnie to nie lada wyzwanie! W tym quizie sprawdzimy, jak dobrze znasz nasz region. Przekonajmy się, czy dasz radę rozpoznać gminę jedynie po nazwie jednej z miejscowości, która znajduje się na jej obszarze!

W tym quizie możesz sprawdzić, czy dobrze znasz Lubelszczyznę. Przed Tobą 10 pytań, w których my podajemy nazwę miejscowości położonych w woj. lubelskim, a Twoim zadaniem jest wskazanie, w której gminie dana wieś leży. Ostrzegamy, że na zdobycie 10/10 punktów mogą liczyć tylko prawdziwi znawcy regionu! Sprawdź, czy jesteś wśród nich, rozwiązując poniższy quiz!

Rozpoznasz gminę w woj. lubelskim po nazwie jednej miejscowości?

Pytanie 1 z 10
Bobrowniki leżą w gminie:

Zobacz także: Święto zabytku w lubelskim skansenie. Tak świętowano 250-lecie Chałupy z Tarnogóry [ZDJĘCIA]

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE