W Bychawie powstało Małe Centrum Nauki. To pierwsze takie w województwie [GALERIA]

i

Autor: zdjęcie nadesłane, Katarzyna Petryszak

SOWA

W Bychawie powstało Małe Centrum Nauki. To pierwsze takie w województwie [GALERIA]

2023-10-02 15:46

W Bychawie będą rozbudzać miłość do nauki. Pomoże w tym SOWA - Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności, czyli takie Małe Centrum Nauki Kopernik, które w poniedziałek zostało otwarte. Znajduje się tam kilkanaście stanowisk badawczych, przy których można samodzielnie odkrywać między innymi zjawiska przyrodnicze.

Od sztucznej inteligencji po naukę resyscytacji, czyli Piknik Naukowy w Lublinie

- SOWA, wspierana przez Centrum Nauki Kopernik, pomaga dzieciom i dorosłym poczuć radość z doświadczania i zdobywania wiedzy przez swobodne eksperymentowanie - mówi Zdzisław Antoń, starosta lubelski. - Będzie można stworzyć własny film animowany, sprawdzić symetrię twarzy, dowiedzieć się jak działa pamięć ultrakrótkotrwała i czym różni się od krótkotrwałej, można będzie posłuchać muzyki, ale nie uchem, a łokciem, narysować lustrzany obraz i zmierzyć się z siłą grawitacji. My przyzwyczailiśmy się do korzystania z różnych urządzeń, ale jak one działają to już bardzo często kompletnie nie wiemy. Ten Kopernik służy temu, żeby poznać naturę pewnych zjawisk, które otaczają nas codziennie, a z czego nawet do końca nie zdajemy sobie sprawy.

SOWA, czyli Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności w Bychawie jest pierwszym takim centrum w województwie lubelskim, a 27 w Polsce. Mieści się w budynku Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie.

Inicjatywa zakłada rozwój ogólnopolskiej sieci lokalnych centrów nauki, w których dostępne są najlepsze doświadczenia edukacyjne Centrum Nauki Kopernik.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE