W aucie i na posesji urządził magazyn narkotyków. Policjanci zabezpieczyli u 28-latka kilka tysięcy porcji dilerskich [WIDEO, ZDJĘCIA]

2023-01-30 12:58

28-latek z Białej Podlaskiej wsiadł za kierownicę będąc pod wpływem środków odurzających, a podczas próby zatrzymania porzucił Volkswagena i próbował uciec pieszo. Policjanci znaleźli u niego ponad 9 tys. porcji dilerskich narkotyków. Jak się okazuje, problemy będą mieć także pasażerki auta.

W ubiegłym tygodniu policjanci z bialskiej drogówki oraz kryminalni podejrzewający 28-latka o handlowanie narkotykami, chcieli go zatrzymać do kontroli drogowej. Podczas próby zatrzymania mężczyzna porzucił samochód i zaczął uciekać przed funkcjonariuszami na piechotę. Mundurowi szybko pokrzyżowali mu plany.

– Podczas kontroli mężczyzna zachowywał się nerwowo i był pobudzony, dlatego mundurowi przebadali go na zawartość narkotyków w organizmie, potwierdzając wstępnie, że kierował pod ich wpływem. Dodatkowo została od niego pobrana krew do badań na zawartość substancji zabronionych w jego organizmie – mówi kom. Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzeczniczka bialskiej policji.

Podczas przeszukania samochodu i posesji wynajmowanej przez 28-latka, policjanci ujawnili amfetaminę, marihuanę i mefedron w ilościach, które wystarczyłyby do sporządzenia ponad 9 tys. porcji dilerskich narkotyków. Na miejscu mundurowi zabezpieczyli także kilkaset woreczków foliowych i wagę.

28-latek został zatrzymany i usłyszał już prokuratorskie zarzuty.

– Będzie odpowiadał zarówno za posiadanie znacznej ilości narkotyków i kierowanie pod ich wpływem, jak też za kierowanie autem pomimo dwóch aktywnych zakazów – wylicza rzeczniczka KMP w Białej Podlaskiej.

Mężczyzna trafił do tymczasowego aresztu. Grozi mu 10 lat więzienia.

Jak się okazuje, konsekwencje czekają także dwie pasażerki podróżujące volkswagenem razem z 28-latkiem. Przy 23-latce również ujawniono narkotyki – kobieta miała je nie tylko przy sobie, ale i w miejscu swojego zamieszkania.

– Nielegalne substancje zostały ujawnione również w miejscu zamieszkania 19-latki oraz samochodzie użytkowanym przez jej znajomego 33-letniego obywatela Białorusi. Cała trójka również usłyszała zarzuty – informuje kom. Salczyńska-Pyrchla.

Sprawa jest rozwojowa.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE