VIII edycja Budżetu Obywatelskiego w Lublinie

i

Autor: Pixabay VIII edycja Budżetu Obywatelskiego w Lublinie

VIII Budżet Obywatelski w Lublinie. Ile pomysłów zgłosili mieszkańcy?

2021-05-20 12:39

Poznaliśmy już ostateczną liczbę wniosków zgłoszonych do VIII edycji Budżetu Obywatelskiego przez mieszkańców Lublina. Łączna wartość projektów to ponad 73 mln zł. Ile projektów zostało złożonych i co się z nimi dalej stanie?

214 – tyle pomysłów wpłynęło do VIII edycji Budżetu Obywatelskiego! 136 z nich dotyczy poszczególnych dzielnic, a 78 to projekty ogólnomiejskie.

Bardzo cieszy nas niesłabnące zainteresowanie mieszkańców Budżetem Obywatelskim. Liczba nowych pomysłów pokazuje, że lublinianie chętnie korzystają z tego narzędzia partycypacji. Dzięki niemu wspólnie z mieszkańcami zmieniamy nasze miasto na lepsze – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji.

Nabór wniosków zakończył się 7 maja 2021 o północy. Znakomita większość pomysłów została zgłoszona za pomocą formularza internetowego. Tylko 14 wniosków wpłynęło w formie papierowej.

Wśród projektów wykraczających poza tradycyjnie pojawiające się inwestycje infrastrukturalne, znalazł się między innymi projekt „Niezatapialni” zakładający zakup specjalistycznego sprzętu do ratowania osób tonących w Zalewie Zemborzyckim, czy „Szklana pułapka”, dzięki któremu szklane wiaty przystankowe mają zostać oklejone, by były widoczne dla ptaków, co ochroni je przed zderzeniem ze szkłem.

Teraz weryfikacją złożonych projektów zajmie się zespół ds. oceny projektów. W tym roku na projekty Budżetu Obywatelskiego przeznaczono 12,5 mln zł. Głosowanie na wybrane pomysły rozpocznie się 23 września i potrwa do 10 października. Każdy mieszkaniec Lublina będzie mógł zagłosować na dwa projekty dzielnicowe i dwa ogólnomiejskie.

Raport z Anteny 20.05
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE