Uważaj na oszustów! Twierdzą, że mają lek na koronawirusa

2020-03-12 16:09
Uważaj na oszustów! Twierdzą, że mają lek na koronawirusa
Autor: pixabay/ulleo

Amulety czy cudowne herbatki, które mają ustrzec przed koronawirusem, a nawet go wyleczyć - takie oferty pojawiają się już w internecie. Pomimo, że w naszym województwie nie było jeszcze takich przypadków to lubelska policja ostrzega przed oszustami, którzy próbują się wzbogacić na epidemii koronawirusa.

- Najczęściej informacje o cudownych lekach pojawiają się w internecie - mówi podinspektor Renata Laszczka-Rusek, rzecznik prasowy lubelskiej policji. - Oczywiście tego rodzaju specyfiki nie mają żadnych zdolności uzdrawiających. Bardzo często jest tak, że oszuści w momencie kiedy prześlemy im swoje pieniądze już nie realizują żadnych usług i niczego nie przesyłają. To co niepokoi to fakt, że w Polsce pojawiły się takie przypadki, że osoby podają się za konkretne instytucje, np. za pracowników sanepidu w danej miejscowości.

Policjanci przestrzegają właśnie przed tego typu oszustami. Nie korzystajmy z takich ofert, ani też nie wpuszczajmy takich osób do swoich domów. W przypadku każdej próby tego typu oszustwa poinformujmy o tym policję.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE