Zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: Canva

Utrudnienia na dk nr 12 w Dorohuczy. Czołowe zderzenie busa i ciężarówki

2022-10-20 16:15

Po zderzeniu busa z samochodem ciężarowym występują utrudnienia w ruchu na drodze krajowej nr 12 w Dorohuczy (Lubelskie) między Piaskami a Chełmem. Ranny pasażer busa został przetransportowany śmigłowcem do szpitala. Ruch w tym rejonie odbywa się wahadłowo.

Utrudnienia na dk nr 12 w Dorohuczy

Po zderzeniu busa z samochodem ciężarowym występują utrudnienia w ruchu na drodze krajowej nr 12 w Dorohuczy. Jak przekazała PAP st. asp. Elwira Domaradzka z Komendy Powiatowej Policji w Świdniku, do zdarzenia doszło przed godz. 15 na dk nr 12 w Dorohuczy.

"Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący busem przewożącym materiały budowlane jechał od strony Chełma w kierunku Lublina. W miejscowości Dorohucza chciał skręcił w lewo w kierunku Trawnik. Nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu nadjeżdżającemu z naprzeciwka tirowi i doszło do czołowego zderzenia pojazdów" – powiedziała policjantka.

Dodała, że nieprzytomny pasażer busa został przetransportowany Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do szpitala w Lublinie. Kierowca busa i tira nie doznali obrażeń.

GDDKiA podała najpierw, że droga w miejscu zdarzenia jest całkowicie zablokowana. Policjantka przekazała, że obecnie zablokowany jest tylko pas w kierunku Chełma i obowiązuje ruch wahadłowy. Utrudnienia mogą potrwać do godz. 17.30.

Lublin: Kolizja autobusu i kierowcy Bolta
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE