Uniwerstet Przyrodniczy zaprasza na Dni Otwartych Drzwi w wersji on-line

2021-04-01 11:51
UP dni otwarte
Autor: pixabay.com Zdjęcie ilustracyjne

W programie kilkadziesiąt wykładów popularnonaukowych, spotkania z doradcą zawodowym, prezentacje nowych kierunków studiów i zasad rekrutacji - Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie zaprasza w swoje progi i organizuje Dni Otwarte Online "Dołącz do nas!" .

Wszystko to oczywiście wyłącznie w internecie, w formie webinariów, do których dostęp wymaga zarejestrowania. Same zapisy trwają do 6 kwietnia, a dzień później startuje trzydniowy cykl wydarzeń. W środę, 7 kwietnia, wykłady związane z nowymi kierunkami studiów oraz prezentacje zasad rekrutacji.

Na przyszły rok akademicki uniwersytet włączył do oferty trzy nowości: analityka środowiskowa i przemysłowa, ekologia miasta, technologia biosurowców i biomateriałów, na czwartek zaplanowano wykłady popularnonaukowe przygotowane przez siedem Wydziałów UP w Lublinie - mówi Agnieszka Wasilak z Biura Rekrutacji i Promocji Kształcenia Centrum Dydaktyki i Spraw Studenckich Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie i dodaje: - To aż kilkadziesiąt propozycji o zróżnicowanej tematyce. Ostatniego dnia będzie możba uczestniczyć w wykładach popularnonaukowych prezentujących naukę chemii, biologii i fizyki w przystępny sposób.

Wśród zaplanowanych wykładów są m.in.:

  • Zieleń miejska jako remedium na zanieczyszczone powietrze,
  • Jak powstają olejki eteryczne?,
  • Smart Cities & Smart People (Inteligentne Miasta i ich mieszkańcy),
  • Jak bezpiecznie chronić owoce i warzywa?,
  • Odnawialne źródła energii - moda czy konieczność?,
  • Pies rodzinny - zasady wyboru,
  • Piękno skute lodem – czyli odkrywanie różnorodności biologicznej obszarów polarnych,
  • Kawitacja ultradźwiękowa,
  • "Gdy widzę słodyce to ....." - chemicznie o cukrach słów kilka.

Kto może wziąć udział w Dniach Otwartych Online? Organizatorzy zapraszają zarówno grupy zorganizowane ze szkół, jak i indywidualnie wszystkich zainteresowanych, a w szczególności tegorocznych maturzystów. Rejestracji na wykłady i prezentacje należy dokonać za pomocą internetowego formularza, który znajdziecie tutaj. Następnie na tam podany adres e-mail organizatorzy prześlą dane dostępowe do prowadzonych na żywo webinariów.

Rocznica COVID-19. Co zapamiętali mieszkańcy Lublina?
Sonda
Powrót do szkoły po Wielkanocy - powinien nastąpić?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE