Faces of Amercia w UMCS

i

Autor: zdj. ilustracyjne/pixabay.com

UMCS pyta o emigrację do USA i zaprasza uczniów na wielki test wiedzy. "Faces of America"

2023-01-26 10:39

Uczniowie wezmą na warsztat sławy USA. Sprawdzą, czy wciąż śnimy amerykański sen. Odpowiedzą też, czy chcą studiować za wielką wodą.

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie po raz ósmy organizuje konkurs "Faces of America". Jak zawsze nie zabraknie odrobiny gramatyki i popisów językowych.

Celem ogólnopolskiego turnieju jest promocja kultury amerykańskiej i języka angielskiego. – Chodzi o promowanie znajomości języka angielskiego, podniesienie poziomu umiejętności językowych wśród uczniów szkół ponadpodstawowych, a także popularyzowanie szeroko rozumianej wiedzy na temat kultury amerykańskiej – tłumaczy Aneta Adamska, rzeczniczka UMCS.

A zasady są proste: trzyosobowe drużyny ze szkół ponadpodstawowych z całej Polski rywalizują w trzech etapach.

W pierwszym uczniowie zmierzą się z esejem na 250 słów. Proponowane tematy to: „What is the USA most famous for?”, „Does emigration to the USA still make sense in Europe?”, „Would you like to study at one of American universities? Why/why not?”.

Eseje oceni komisja konkursowa, według takich kryteriów jak: wartość merytoryczna, język oraz innowacyjność – wyjaśnia Adamska. Do kolejnych rund, spośród nadesłanych prac, zostanie wybranych najlepszych 10 drużyn.

60-minutowy etap drugi będzie polegał na rozwiązaniu testu wielokrotnego wyboru z zakresu znajomości kultury i języka angielskiego, po czym do trzeciego etapu – finałowego wybranych zostanie pięć najlepszych zespołów, które wezmą udział w quizie kulturowym wzbogaconym o elementy multimedialne.

Etap drugi i trzeci odbędą się podczas drzwi otwartych UMCS 21 marca. Zgłoszenia do konkursu należy przesyłać do 19 lutego na adres mailowy: konkurs.foa@mail.umcs.pl Dla uczestników i laureatów przewidziano nagrody. Szczegóły na stronie UMCS.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE