UMCS chce tworzyć innowacyjne rozwiązania wykorzystujące wirtualną rzeczywistość

2021-03-19 12:40 OM
UMCS chce tworzyć innowacyjne rozwiązania wykorzystujące wirtualną rzeczywistość
Autor: zdjęcie nadesłane, UMCS, Fot. Bartosz Proll

UMCS rozpoczął współpracę z Asseco Data Systems S.A. - jednym z największych producentów oprogramowania w Europie. W czwartek zostało podpisane w tej sprawie porozumienie. Współpraca będzie opierać się m.in. na realizacji projektów naukowych, wdrożeniowych, edukacyjnych czy społecznych, a także na realizacji wspólnych projektów informatycznych i współpracy w zakresie realizacji prac dyplomowych.

Chcemy nie tylko współpracować, ale również wspólnie rozwijać - mówi prof. Ryszard Naskręcki, dyrektor należącego do UMCS Centrum ECOTECH-COMPLEX. - Chcemy tworzyć nowe rozwiązania, które przyczynią się do tego, że będzie się nam żyło tutaj dużo lepiej. Obecność Asseco w EKOTECH-u to nie ma być tylko wynajmowane pomieszczenie, ale to mają być wspólne projekty, które chcemy realizować, to mają być wspólne, ambitne zadania.

Współpraca będzie się opierała także na rozwoju wirtualnej rzeczywistości, zwłaszcza do wykorzystywania jej przy nauczaniu zdalnym

W obecnej chwili bardzo trudno jest spotkać się ze studentami, prowadzić normalne ćwiczenia - mówi Daniel Lala, wiceprezes Asseco Data Systems. - Rozmawiamy tutaj zarówno o jakichś zaawansowanych narzędziach wirtualnej rzeczywistości dotyczącej telemedycyny i to będą nowoczesne, innowacyjne rozwiązania na skalę europejską.

Współpraca zakłada również m.in. programy stażowe czy praktyki, które studenci będą mogli odbywać w firmie.

Raport z anteny 19.03.2021, godz.10