Tymi rowerami miejskimi pojedziesz za darmo. Jest jednak warunek

2021-09-20 15:55
Tymi rowerami miejskimi pojedziesz za darmo. Jest jednak warunek
Autor: Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie FB

W Lublinie można za darmo wypożyczyć rowery miejskie, trzeba jednak spełnić pewne warunki. To nowy pilotażowy projekt. Bezpłatna wypożyczalnia rowerów miejskich znajduje się obok Zalewu Zemborzyckiego, w pobliżu znajdującej się tam nowej pętli autobusowej.

Taki rower miejski za darmo może wypożyczyć każdy, nawet na 8 godzin. Trzeba go jednak zwrócić w miejscu, z którego go wzięliśmy, czyli ze stacji przy ulicy Żeglarskiej. To główny warunek jaki musimy spełnić, aby nie musieć płacić za możliwość jazdy takim jednośladem.

Na razie jest to pilotażowy projekt. Miasto w ten sposób chce przetestować połączenie takiej wypożyczalni z nowym Systemem Biletu Elektronicznego Lubika. Docelowo miałby to być jej element, dzięki czemu mieszkańcom Lublina byłoby wygodniej korzystać ze wszystkich form zrównoważonego transportu.

Do dyspozycji mieszkańców jest 10 odmalowanych rowerów. Aby je wypożyczyć potrzebna jest aplikacja.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE