Tym razem nie nowe, a stare do odnowienia. Rusza nabór wniosków do Zielonego Budżetu

2022-11-30 16:22
Tym razem nie nowe, a stare do odnowienia. Rusza nabór wniosków do Zielonego Budżetu
Autor: zdjęcie ilustracyjne pixabay/Arcaion

Ruszył już nabór do kolejnej, VI edycji Zielonego Budżetu. Tym razem mieszkańcy mogą zgłaszać miejsca, które powinny być odnowione. Chodzi o niewielkie obszary zieleni publicznej, które wymagają remontu i odświeżenia, np. wymiany miejskich mebli na nowe, rekompozycji istniejącej zieleni. Hasło tej edycji to #SkweryOdNowa.

- Zgodnie ze współczesnymi trendami w zieleni miejskiej, chcemy zmierzać w kierunku rozszczelniania obszarów utwardzonych, zwiększania i zróżnicowania powierzchni biologicznie czynnej oraz powiększania powierzchni retencji w mieście - mówi Hanna Pawlikowska, Miejski Architekt Zieleni. - Pod pojęciem #SkwerOdNowa rozumiemy jego remont i odnowę. Priorytetowo traktowane będą pomysły dotyczące działek miejskich, ogólnodostępnych oraz w których przewagę stanowić będzie odnowa zieleni.

Wnioski do VI edycji Zielonego Budżetu można składać do 14 grudnia na platformie e-usługi. Ich ocena formalna rozpocznie się dzień później, czyli 15 grudnia. Projekty wybrane do realizacji poznamy w pierwszej połowie marca przyszłego roku.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE