drogie truskawki

i

Autor: zdj. ilustracyjne/pixabay.com

ceny

Truskawki po 30 zł za kg. Kto da mniej? Nam udało się trafić na dobre i tanie

2023-05-30 11:26

Sezon na truskawki w pełni. Ceny: od 18 do nawet 32 złotych za kilogram! Czy opłaca się jeszcze kupować polskie owoce – pytają klienci. Nam udało się znaleźć punkt w Lublinie, gdzie za ceną idzie jakość.

Za łubiankę zapłacimy 28 zł, za kg 14 zł. To jednak nadal wysoko. Jakie są powody takich cen? - To koszt hodowli, uprawy, zbiorów, mediów - mówi sprzedawca i rolnik. - Trzeba też ludziom zapłacić za zbiory, przyjazd do Lublina, trzeba skądś brać na to wszystko pieniądze - dodaje. - Nikt nie zwraca uwagi na to, że stoi się cały dzień na słońcu. To kosztuje i wliczone jest w cenę owoców - dodaje.

Ceny wysokie są jak zawsze, podkreślają klienci, ale w tym roku wyjątkowo. - Wzrost jest ogromny. Wszystkim to dokucza - mówi jedna z klientek. - Przerażająco drogie, jednak i tak ufam małym ryneczkom i gospodarstwom, gdzie jest chyba i tak taniej niż w supermarketach - dodaje inna klientka.

Sezon na owoce oznacza też domowe wypieki czy kompoty. Czy opłaca się robić w tym roku przetwory? - Warto mieć swoje, patrząc na cenę słoiczka dżemu. Z kilograma owoców wyjdzie więcej - słyszymy.

Rekordowo drogie są też pierwsze wiśnie. Za kg zapłacimy nawet 80-100 zł. Według prognoz, ceny mają spadać. Lepiej powinno być w czerwcu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE