Sobotni quiz ortograficzny

i

Autor: pixabay.com

QUIZ

Trudny quiz ortograficzny. Sprawdź, czy poradzisz sobie z pytaniami z języka polskiego!

2023-12-06 16:00

Język polski jest niezwykle trudny nie tylko dla obcokrajowców! Sprawdź, czy poradzisz sobie z największymi zagwozdkami ortograficznymi w naszym ojczystym języku. W tym quizie zdobycie nawet 8 z 10 możliwych punktów graniczy z cudem!

W lutym 2023 (już po raz piąty!) marka Nadwyraz.com promująca język polski i rodzimą literaturę przy współudziale serwisu Polszczyzna.pl zbadała najczęściej pojawiające się błędy popełniane przez polskojęzycznych internautów. Okazuje się, że wielu Polaków nie znają zasad ortografii! Tworzenie list najczęściej pojawiających się błędów językowych w przestrzeni internetowej i nie tylko, pomaga skutecznie walczyć ze złymi nawykami!

Myślisz, że język polski nie ma dla ciebie żadnych tajemnic? Wiesz, jakie „ó” lub „rz” powinno być w poszczególnych wyrazach? To może nie wystarczyć! Zobacz, jak poradzisz sobie z tym trudnym internetowym quizem.

Ortografia. Wielka sprawa

Ortografia polska – sprawdź, czy ją znasz!

Ortografia polska to system zapisu języka polskiego. Jest on zapisywany za pomocą alfabetu polskiego, który zawiera dodatkowe litery ze znakami diakrytycznymi. Ortografia jest w większości fonetyczna, a raczej fonemiczna – pisane litery (lub ich kombinacje) odpowiadają w sposób spójny dźwiękom, a raczej fonemom polszczyzny mówionej.

Rozwiąż poniższy QUIZ!

Quiz. Tu najczęściej robimy błędy ortograficzne!

Pytanie 1 z 10
Która forma jest poprawna?

Zobacz także: Targi ślubne Ona&On 2023 w Lublinie

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE