Uczennica przy książkach

i

Autor: pexels.com zdjęcie ilustracyjne

QUIZ

Trudne wyrazy na literkę „b”. Wiesz co oznaczają? Ten QUIZ nie należy do łatwych! Sprawdź się!

2023-12-22 18:18

Czy znasz trudne polskie słowa zaczynające się na literkę „b”? Zaraz się przekonasz. Czeka na ciebie quiz z 10 pytaniami dotyczącymi znaczenia podanych wyrazów. Jesteś mistrzem, jeśli zdobędziesz choć 8/10!

Trudnych słów w języku polskim nie brakuje. Do tego grona zaliczają się przede wszystkim takie wyrazy, które nie są zbyt często używane podczas codziennych rozmów. To wszystko sprawia, że niewiele osób wie o istnieniu takich słów, a jeszcze mniej zna ich prawidłowe znaczenie. Dziś przyjrzyjmy się tego typu wyrazom, biorąc pod lupę tylko te, które zaczynają się na literkę „b”!

Planety nad Zamkiem Lubelskim

Trudne polskie słowa na literkę „b”. Wiesz, co oznaczają?

W tym quizie możesz sprawdzić, czy znasz znaczenia trudnych słów na literkę „b”. Łatwo nie będzie, dlatego tym razem mianem językowego mistrza możesz się określić już po zdobyciu 8 na 10 punktów. Pamiętaj, że tylko jedna z podanych odpowiedzi jest poprawna. Powodzenia!

Trudne słowa na literkę „b”. Wiesz co oznaczają? Rozwiąż ten QUIZ

Pytanie 1 z 10
Bebeszjoza to:

Jesteś ciekawy/ciekawa innych tego typów quizów? To sprawdź, czy równie dobrze poradzisz sobie z trudnymi słowami na literkę „a”. Możesz też zmierzyć swoje siły w teście, w którym wzięliśmy pod uwagę mało znane wyrazy zaczynające się na „z”!

Zobacz także: Ciężarówka Coca-Coli w Lublinie! Miasto jeszcze nigdy nie wyglądało tak magicznie! [ZDJĘCIA]