Uczeń przed komputerem

i

Autor: unsplash.com zdjęcie ilustracyjne

QUIZ

Trudne słowa na literkę „z”. W tym quizie tylko najlepsi erudyci zdobędą 10/10! Jak pójdzie tobie?

2023-12-06 16:06

Czy znasz znaczenie trudnych polskich słów, które zaczynają się na literę „z”? W tym quizie możesz to sprawdzić! Przygotowaliśmy dla ciebie 10 pytań, a twoim zadaniem jest wskazanie jednej poprawnej odpowiedzi. To jak, zaczynamy?

W języku polskim można wyróżnić wiele słów, które da się zaliczyć do miana „trudnych”. To takie wyrazy, których raczej nie używa się  w codziennych rozmowach, a co za tym idzie – ich prawidłowe znaczenie znają tylko nieliczni! W tym quizie możesz sprawdzić, czy jesteś wśród nich!

Szewc bez kopyta się nie ruszał, czyli z wizytą u szewskiego majstra sprzed lat

Trudne słowa na literkę „z”. Znasz ich znaczenie?

Ten quiz sprawdzi, czy znasz znaczenia 10 trudnych słów zaczynających się na literkę „z”. Jeśli uda ci się zdobyć maksymalną liczbę punktów, to będą ci się należeć ogromne brawa! Na bezbłędne rozwiązanie tego quizu mają szansę tylko najwięksi erudyci. Sprawdź czy możesz zaliczać się do tego grona. Życzymy powodzenia!

Trudne słowa na literkę „z”. Tylko najlepsi erudyci znają ich znaczenie!

Pytanie 1 z 10
„Zanokcica” to:

Quiz rozwiązany? Zachęcamy także do sprawdzenia, czy znasz znaczenia trudnych słów zaczynających się na literkę „a”!

Zobacz także: Dla nich zimna woda to raj! Lubelskie morsy wskoczyły do Zalewu Zemborzyckiego [ZDJĘCIA] 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE