Kobieta ze słownikiem

i

Autor: pexels.com zdjęcie ilustracyjne

QUIZ

Trudne słowa na literkę „a”. Czy znasz ich znaczenie? Tylko językowi mistrzowie zdobędą maxa w tym quizie!

2023-12-06 16:04

Język polski pełen jest trudnych słów – i to zarówno pod względem ich zapisu, jak i wymowy. Tym razem wybraliśmy 10 rzadko używanych wyrazów, które mają jedną wspólną cechę: wszystkie zaczynają się na literkę „a”. Przekonaj się, czy znasz znaczenie każdego z nich!

Język polski jest zaliczany do grona najtrudniejszych języków świata. Językowe zawiłości oraz niektóre słowa obecne w polszczyźnie potrafią sprawiać trudność wielu z nas. Teraz chcemy sprawdzić, czy jesteś w stanie odgadnąć prawidłowe znaczenia trudnych wyrazów. Tym razem skupimy się jednak jedynie na tych słowach, które rozpoczynają się od literki „a”. Jesteście gotowi, by zmierzyć się z naszym arcytrudnym quizem?

Od sztucznej inteligencji po naukę resyscytacji, czyli Piknik Naukowy w Lublinie

Trudne słowa zaczynające się na „a”. Sprawdź w quizie, czy wiesz, co oznaczają!

W poniższym quizie twoim zadaniem będzie odgadnięcie znaczenia poszczególnych trudnych wyrazów zaczynających się na literkę „a”. W tym teście zdobycie 10/10 graniczy z cudem! Na komplet punktów mogą liczyć tylko najwięksi znawcy polszczyzny! Życzymy powodzenia!

Trudne wyrazy zaczynające się na literkę „a”. Znasz ich znaczenie? QUIZ

Pytanie 1 z 10
Lęk przed tłumem i otwartymi przestrzeniami to:

Zobacz zdjęcia: Święto zabytku w lubelskim skansenie. Tak świętowano 250-lecie Chałupy z Tarnogóry 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE