Tragiczny pożar w kamienicy w Lublinie. Nie żyje starszy mężczyzna

i

Autor: pexels.com/screen facebook.com/Lublin 998 w akcji kolaż

POŻAR

Tragiczny pożar w kamienicy w Lublinie. Nie żyje starszy mężczyzna, ewakuowano mieszkańców budynku

2023-04-02 12:00

65-letni mężczyzna zginął w sobotnim pożarze, jaki wybuchł w jednej z kamienic w Lublinie. Z płomieniami na miejscu zdarzenia walczyło pięć zastępów straży pożarnej; konieczna była ewakuacja mieszkańców.

Trwa wyjaśnianie przyczyny pożaru, do jakiego doszło w sobotni wieczór w kamienicy przy ul. Krochmalnej w Lublinie. W płomieniach zginął starszy mężczyzna. Sprawą zajmują się policjanci pod nadzorem prokuratora.

„Ciało 65-latka zostało zabezpieczone do sekcji” – poinformował nadkom. Andrzej Fijołek, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Jak dodał, na miejscu zdarzenia pracował technik kryminalny. Zaplanowano także prace z udziałem biegłego z zakresu pożarnictwa. –„Dzisiaj będą kontynuowane oględziny miejsca zdarzenia” – powiedział.

Dyżurny stanowiska kierowania komendanta wojewódzkiego PSP w Lublinie poinformował PAP, że zgłoszenie o pożarze kamienicy strażacy otrzymali w sobotę o godz. 21.28. Jak przekazał, po wyważeniu drzwi od mieszkania objętego pożarem, strażacy znaleźli starszego mężczyznę siedzącego na fotelu. Następnie ewakuowali pokrzywdzonego z budynku i przekazali ratownikom medycznym, którzy stwierdzili jego zgon.

Jak podał dyżurny, z budynku ewakuowano w 11 osób, w tym 5 wyprowadzili strażacy.

„Akcja trwała godzinę i trzy minuty. Udział w niej brało pięć zastępów straży pożarnej, 18 ratowników” – powiedział.

Przyczyna pojawienia się ognia nie została jeszcze ustalona. 

Zobacz także: Ogromny pożar w gm. Stary Zamość. W całej miejscowości wyłączono prąd!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE