Tour de Pologne 2021 wyruszy z Lublina. Drugi odcinek trasy rozpocznie się w Zamościu

2021-05-21 12:03
Tour de Pologne 2021 wyruszy z Lublina [zdjęcie poglądowe]
Autor: Pixabay Tour de Pologne 2021 wyruszy z Lublina [zdjęcie poglądowe]

Mamy to! Tour de Pologne wraca do województwa lubelskiego. 9 sierpnia 2021 międzynarodowy peleton wyruszy z Lublina i będzie gościł w województwie lubelskim przez dwa dni. Drugi odcinek trasy będzie miał start w Zamościu. Zobaczcie szczegóły!

Tour de Pologne 2021 będzie miał start w Lublinie! Trasę 78. Tour de Pologne UCI World Tour zaprezentował na antenie TVP Sport Czesław Lang. Zmagania kolarzy rozpoczną się 9 sierpnia w Lublinie i zakończą 15 sierpnia na krakowskich Błoniach. W województwie lubelskim kolarze spędzą dwa dni.

Start Tour de Pologne 2021 odbędzie się w Lublinie, a podczas pierwszego etapu kolarze przejadą z Lublina do Chełma przez Roztocze. Drugi odcinek rozpocznie się w perle polskiego renesansu, czyli w Zamościu, a zakończy w Przemyślu. Trasa tego odcinka biegnie m.in. Przez Kalwarię Pacławską. Szczegóły kolejnych odcinków tras znajdziecie na oficjalnej stronie Tour de Pologne

W wyścigu wystartuje 19 najlepszych kolarskich drużyn świata oraz trzy posiadające tzw. „dzikie karty”. Wśród drużyn z „dziką kartą” jest reprezentacja Polski.

Raport z anteny 21.05, godz.10
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE