To ulubione miejsce na wycieczkę z rodziną. Zobacz, jak wyglądał Nałęczów 100 lat temu!

i

Autor: fotopolska.eu

GALERIA

To wspaniałe miejsce na wycieczkę z rodziną. Jak wyglądał Nałęczów 100 lat temu?

2024-05-22 16:31

To jedno z ulubionych miejsc mieszkańców i mieszkanek woj. lubelskiego na wiosenne spacery i nie tylko. Nic dziwnego! Już od wielu lat to miejscowość uzdrowiskowa, która leczy pięknymi widokami i czystym powietrzem. Specjalnie dla was przejrzeliśmy archiwalne zdjęcia Nałęczowa! Musicie zobaczyć te niesamowite zdjęcia sprzed 100 lat!

Nałęczów to miejscowość w południowo-wschodniej części Polski w pow. puławskim. To idealna miejsce na rodzinne spędzanie czasu. Są tu liczne wąwozy, pofalowane tereny i piękne widoki. Gdy to miejsce zacznie przybierać jesienne kolory, to miejsce będzie jeszcze bardziej zachwycać. Można tam dojechać pociągiem, autobusem czy samochodem.

Oczywiście trzeba przyznać, że Nałęczów zachwyca o każdej porze roku i w każdym czasie. Świadczą o tym poniższe zdjęcia, które pokazują, jak ta miejscowość wyglądała 100 lat temu! Musicie to zobaczyć!

Atrakcje w Nałęczowie

Bez wątpienia największą atrakcją w Nałęczowie jest tutejszy Park Zdrojowy. Jego czas powstawania przypada mniej więcej na połowę XVIII wieku, ale pod koniec XIX wieku został on mocno rozbudowany. W samym Parku Zdrojowym znajdziecie wiele pięknych willi z uroczymi altankami, takich jak Borowianka, Oktawia, czy Pogórze.

Oprócz bardzo starych drzew jest tutaj także ujęcie wód mineralnych, które można skosztować. Warto też odwiedzić tutaj palmiarnie, która sprawi, że poczujemy się jak w ciepłych krajach!

Co roku odbywa się tu także wiele atrakcji, które ściągają rzeszę turystów z całego kraju!

Zobacz także: Pierwsze dni jesieni w Lublinie. Czy już widać pierwsze oznaki nowej pory roku? Koniecznie zobaczcie!