STATYSTYKI

To tu są największe wsie w woj. lubelskim! Sprawdź, co znalazło się na liście!

2024-02-21 15:59

Miejscowości znajdujące się na terenie woj. lubelskiego można analizować pod różnymi kątami! Tym razem wzięliśmy pod lupę kwestię liczby mieszkańców w poszczególnych wsiach naszego regionu. Jesteście ciekawi, które z nich mogą się pochwalić największym zaludnieniem? Poznajcie TOP 10 największych wsi znajdujących się na Lubelszczyźnie!

Według danych, w województwie lubelskim funkcjonuje obecnie ponad 3,3 tys. wsi. Przeglądając związane z nimi statystyki można dowiedzieć się wielu ciekawostek. Dane statystyczne pozwalają np. wskazać, w których miejscowościach na Lubelszczyźnie mieszka najmniej osób, a w których wręcz odwrotnie. W tym artykule skupimy się właśnie na tej drugiej kwestii. Przed wami lista wsi w województwie lubelskim, które mogą pochwalić się największą liczbą mieszkańców!

Nie tylko cebularz. W Lublinie odbyło się XXV Święto Chleba

To największe wsie w woj. lubelskim. Ile osób mieszka w tych miejscowościach?

Zastanawialiście się, w których wsiach w woj. lubelskim mieszka obecnie najwięcej osób? Odpowiedź na to pytanie można znaleźć w statystykach opracowanych na podstawie Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań z 2021 roku. Kliknijcie w poniższą galerię i sprawdźcie ranking 10 największych wsi na Lubelszczyźnie (są zaprezentowane w kolejności od najmniejszej do największej w ramach TOP10). Jako ciekawostkę dodajmy, że w poniższym rankingu znalazła się na przykład miejscowość, która jest jednocześnie najdłuższą wsią w woj. lubelskim.

Sprawdźcie TOP 10 najbardziej zaludnionych wsi na Lubelszczyźnie, klikając w tę galerię:

Materiał powstał na podstawie danych pochodzących z Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań z 2021 roku, które opracował portal polskawliczbach.pl.

Zobacz także: Te powiaty w woj. lubelskim są najmniej zaludnione. Gdzie mieszka najmniej osób? Sprawdź!