Wieża Trynitarska

i

Autor: PW

test wiedzy

To najważniejsze zabytki w Lublinie. Sprawdź w quizie, co o nich wiesz

2023-12-06 17:19

Każde wakacje spędzałaś w Lublinie, planujesz tu zabrać dziewczynę na weekend, a może mieszkasz w tym mieście od lat? Nie pytamy o powód, pytamy o zabytki! A na to, żeby sprawdzić się z rozpoznania tych lubelskich, dobra jest każda okazja. Wiesz, jak najważniejsze miejsca w Lublinie prezentują się na zdjęciach? To ten QUIZ zajmie ci minutę!

Zamek Lubelski, Brama Grodzka, Brama Krakowska, Plac Po Farze... Te nazwy znamy wszyscy, ale jak dobrze orientujemy się w wyglądzie tych miejsc? Czy gdyby na Starym Mieście ktoś zapytał nas o to, jak dojść do ratusza, na pewno wskazalibyśmy właściwy kierunek? I przy którym z lubelskich placów stoi pomnik Unii Lubelskiej? 

Jeśli te pytania wydają Ci się trudne, spokojnie, nasz quiz jest prostszy. A jeśli wydają Ci się łatwe, to pewnie nie będziesz zdziwiony_a, że mamy w Lublinie budynek, w którym legalnie dokonywano zbrodni?

Zapraszamy do sprawdzenia swojej wiedzy!

To najważniejsze zabytki Lublina! Sprawdź, czy rozpoznasz je na zdjęciach!

Pytanie 1 z 10
Co jest na zdjęciu?
Pomnik Unii Lubelskiej

Zobacz zdjęcia: Tych adresów w Lublinie nie można pominąć! Sprawdź, czym są Miejsca Inspiracji 

Żonglowali i paradowali. Artyści z całego świata gościli w Lublinie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE