Miejsce 14. - Lublin

i

Autor: Wikipedia 6823,55 zł

ciekawostki

To najstarsze miasta w woj. lubelskim. Czy wiesz o nich wszystko? Sprawdź się!

2023-12-07 15:30

Najstarsze miasta na Lubelszczyźnie pamiętają czasy Jagiellonów. Przez część z nich prowadził szlak, który doprowadził je do rozkwitu, inne co chwilę trawił ogień albo najeźdźcy. Większość z nich miała pokaźną społeczność żydowską, po której dziś niemal nie zostały ślady. Znacie najstarsze miasta w województwie lubelskim? To wymieńcie 10 z nich. Po lekturze tego artykułu nie będziecie mieli problemu!

Porządkowanie historii to nie jest łatwe zadanie, zwłaszcza jeśli dotyczy spraw tak odległych jak te sprzed nawet 700 lat. O dziwo jeśli chodzi o najstarsze miasta Lubelszczyzny w czołówce naszego rankingu, nie ma dużych wątpliwości, kiedy otrzymały prawa miejskie. Są jednak takie, co do których możliwych dat jest przynajmniej kilka oraz takie, które po kilkuset latach na dłuższy lub krótszy moment w dziejach przestały być miastami. Czy znasz wszystkie tajemnice, jakie kryją najstarsze miasta w województwie lubelskim? Koniecznie sprawdźcie!

Żęcie w Lublinie, czyli jak się drzewiej żniwowało. W lubelskim skansenie odbyły się żniwa.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE