Polskie zabytki quiz

i

Autor: pixabay.com kolaż

QUIZ

To najsłynniejsze polskie zabytki. Wiesz, w jakim są mieście? Rozwiąż quiz

2023-11-26 16:16

Są takie miejscowości na mapie Polski, które większości z nas kojarzą się z jednym lub kilkoma charakterystycznymi zabytkami. W tym quizie chcemy sprawdzić, czy potraficie bezbłędnie odgadnąć, w których polskich miastach znajdują się poszczególne zabytkowe atrakcje turystyczne. Brzmi banalnie? Sprawdźmy to!

Odwiedzając poszczególne miasta w Polsce niemal zawsze zapisujemy na swojej liście zabytki, które chcielibyśmy zobaczyć w danym miejscu. W zależności od tego, gdzie się wybieramy, spis takich punktów może mieć różną długość. Są jednak takie zabytki, o których przynajmniej słyszał każdy z nas. W tym teście skupimy się głównie na nich!

Połączyli mieszkańców Polski i Litwy. Niezwykły portal w Lublinie

W poniższym quizie przygotowaliśmy dla ciebie 10 pytań. Twoim zadaniem będzie wskazanie, w którym polskim mieście można odwiedzić dany zabytek. Wiemy, że to zadanie może wam się wydać banalne, ale zapewniamy, że komplet punktów zdobędą tylko nieliczni! Powodzenia!

Najsłynniejsze zabytki w Polsce. Dopasujesz je do miasta?

Pytanie 1 z 10
Zamek Królewski na Wawelu znajduje się w:

Zobacz także zdjęcia jesiennego Muzeum Zamoyskich w Kozłówce

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE