To najlepszy czas na wymianę licencji taxi. Po nowym roku będzie nie ważna

i

Autor: zdjęcie ilustracyjne pixabay/Pexels

To najlepszy czas na wymianę licencji taxi. Po nowym roku będzie nieważna

2022-10-25 11:10

W przyszłym roku stracą ważność licencje na przewóz osób taksówką, które były wydane przed 2020 rokiem. Lubelski ratusz przypomina o obowiązku ich wymiany. Do urzędu warto udać się już teraz, aby zapobiec kolejkom i zostać sprawnie obsłużonym.

- Przypominamy, że przedsiębiorcy świadczący usługi przewozu osób taksówką, do końca tego roku mają czas na wymianę licencji udzielonych przed 1 stycznia 2020 r.- mówi Anna Czerwonka z lubelskiego ratusza. - Konieczność wymiany licencji na wykonywanie krajowego transportu drogowego w zakresie przewozu osób taksówką wynika ze zmiany przepisów ustawowych. Nowe regulacje zniosły obowiązek posiadania licencji na każdy samochód, którym świadczone są usługi przewozu osób. Zamiast tego przedsiębiorcy wydawany jest jeden dokument, od którego sporządzane są wypisy w liczbie nie większej niż ilość pojazdów określona w złożonym przez niego wniosku. W związku z tym zachodzi konieczność dostosowania dokumentów wydanych przed 1 stycznia 2020 r. do nowych przepisów.

Przedsiębiorcy powinni dołączyć do wniosku między innymi informację o wpisie do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub numer w rejestrze przedsiębiorców w Krajowym Rejestrze Sądowym oraz zaświadczenia o niekaralności wszystkich osób, które będą wykonywać przewozy.

Wniosek o dostosowanie do obowiązujących przepisów licencji na przewóz osób taksówką wraz z załącznikami należy złożyć w Wydziale Komunikacji Urzędu Miasta Lublin, przy ul. Czechowskiej 19A, w poniedziałki od 9.15 do 16.30 oraz od wtorku do piątku w godz. od 7.45 do 14.30.

Szczegółowe informacje znajdziecie na lublin.eu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE