Znasz największe hity z czasów PRL? Ten QUIZ rozwiążą fani muzyki!

i

Autor: NAC Zdjęcie ilustracyjne

quiz

To były muzyczne hity z okresu PRL-u. Pamiętasz je wszystkich? Sprawdź się w tym quizie

2023-12-08 15:13

PRL nie był łatwym okresem życia w Polsce, ale obfitował w kulturę, która w znakomitej formie przetrwała do dziś. Powstało wtedy mnóstwo piosenek, które do tej pory nucą wszyscy, niezależnie od wieku. Sprawdź, jak dobrze je pamiętasz! I śpiewaj z nami, tańcząc walca, walczyka parami ;)

Twórczość muzyczna w okresie PRL-u spełniała oczywiście funkcję rozrywkową, ale nie tylko. Piosenkarze i piosenkarki często teksty utworów traktowali jako narzędzie walki z ustrojem. Choć nie było to łatwe, bo trzeba było ważyć słowa w obawie przed starciem z cenzurą.

PRL – kiedy był?

PRL to historyczne państwo polskie istniejące pomiędzy 1944 a 1989 rokiem. Konstytucja Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej została uchwalona 22 lipca 1952 r. Powojenne lata to czas przemian politycznych i społecznych. Codzienne życie w tym czasie było bardzo trudne przez wzgląd na brak towarów i ograniczony dostęp do informacji.

To były hity PRL-u! Sprawdź, jak dobrze znasz przeboje tamtych lat. QUIZ

To były hity PRL-u! Sprawdź, jak dobrze znasz przeboje tamtych lat. QUIZ

Pytanie 1 z 11
Marek Grechuta w „Będziesz moją panią” śpiewał: „będziesz miała miłość”:
Kultowe komedie PRL. Część 1.Groby aktorów filmów Sami swoi, Jak rozpętałem II wojnę światową. Niezapomniani

Zobacz także: Wiesz wszystko o modzie z czasów PRL? Sprawdź, czy rozwiążesz ten quiz!

Listen on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE