To będzie już druga taka rywalizacja. Dzieciaki pobiegną z flagami

i

Autor: zdjęcie nadesłane

To będzie już druga taka rywalizacja. Dzieciaki pobiegną z flagami

2022-05-17 17:35

Już w najbliższą niedzielę najmłodsi z naszego regionu powalczą o puchar Marszałka Województwa Lubelskiego. W Janowcu nad Wisłą odbędzie się II bieg z flagą. Będą to nie tylko zawody sportowe. Na całe rodziny czeka moc atrakcji.

- Tego dnia wszyscy dorośli mogą zobaczyć jak ważnym elementem w życiu takiego młodego człowieka jest flaga - mówi Marzena Tuniewicz, jedna z organizatorek wydarzenia. - Bieg ma 400 metrów. Jest trochę przełajowy, jest trochę górek, dołków. Biegniemy po słońcu, ale też między drzewami w parku. Sama meta jest pod Zamkiem w Janowcu i tam wszyscy kończą swój dystans. Dzieci biegną z flagami w rękach. Jest to obowiązek ukończenia biegu, żeby mieć ze sobą flagę. Ktoś, kto zostawi flagę, zapomni o niej, pobiegnie bez niej, będzie zdyskwalifikowany, ale do tej pory nie zdarzyło się to. Dzieci są bardzo zaangażowane. Wydarzeniu towarzyszył będzie piknik. Będą żywe zwierzaki. Może pojawi się koń, alpaka. Będą dmuchańce dla młodszych i starszych dzieci.

II bieg z flagą o puchar Marszałka Województwa Lubelskiego odbędzie się 22 maja w Janowcu nad Wisłą o godzinie 11:00. Aby wziąć w nim udział trzeba wcześniej się zapisać. Regulamin oraz arkusz zgłoszeniowy znajdziecie na stronie internetowej parasolwschod.pl.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE