To będzie hit? Z Lublina wkrótce będzie można polecieć do Włoch

i

Autor: unsplash.com

To będzie hit? Z Lublina wkrótce będzie można polecieć do Włoch

2022-12-06 14:53

Już za parę miesięcy włoska linia lotnicza Aeroitalia uruchomi nowe połączenia z Portu Lotniczego Lublin na lotnisko Mediolan-Bergamo. Samoloty będą latać dwa razy w tygodniu.

- Trasa z Lublina do Mediolanu powinna cieszyć się powodzeniem wśród mieszkańców województwa lubelskiego, ale co ważne, także Lombardii. Oba regiony od lat wiąże współpraca zarówno turystyczna, jak i biznesowa. Dodatkowo ta nowa destynacja jest prezentem z okazji dziesiątej rocznicy działalności naszego lotniska – zaznaczył prezes Portu Lotniczego Lublin Andrzej Hawryluk, cytowany w komunikacie.

Jak podano w informacji, włoska linia lotnicza Aeroitalia ogłosiła właśnie uruchomienie połączenia na lotnisko w Bergamo. Pierwszy lot zaplanowano 27 marca 2023 roku. Trasa będzie obsługiwana dwa razy w tygodniu - w poniedziałki i w piątki.

- Lombardia to destynacja turystyczna mająca do zaoferowania, poza samym Mediolanem, także Jezioro Como i Garda, czy rejony narciarskie w Dolomitach. Jest to też jeden z najbardziej uprzemysłowionych regionów w Unii Europejskiej, skorzystają więc na połączeniu mieszkańcy Lubelskiego od lat pracujący w północnych Włoszech – dodano w komunikacie.

Zdaniem prezesa Hawryluka, w Lublinie można zauważyć wielu włoskich przedsiębiorców i pracowników.

- W samym Świdniku, po sąsiedzku naszego lotniska, działa przecież potentat w produkcji śmigłowców - firma o włoskich korzeniach Leonardo, z jednym z głównych ośrodków właśnie w Mediolanie, dlatego liczymy, że nowe połączenie będzie interesujące również dla mieszkańców Lombardii – stwierdził prezes Portu Lotniczego Lublin.

Według niego rośnie rozpoznawalność Lubelszczyzny w północnych Włoszech, więc nowe połączenia będą stanowić też okazję odwiedzenia regionu przez dla włoskich turystów.

Zgodnie z informacją Aeroitalia to prywatna linia lotnicza posiadająca flotę Boeingów 737-800, które latają m.in. do Amsterdamu, Barcelony, Londynu, Malagi, na Korfu w Grecji ze swojej bazy na lotnisku w Forli.