Terytorialsi z Lubelszczyzny ruszyli pobierać wymazy w DPS-ach. Dziś są w Szczebrzeszynie

2020-05-01 10:30
WOT w DPS-ach
Autor: Wojska Obrony Terytorialnej

Wojska Obrony Terytorialnej są dziś w Szczebrzeszynie. Żołnierze pobierają wymazy od pracowników Domów Pomocy Społecznej.

Akcja obejmuje cały region.

- W sumie wymazy zostaną pobrane od personelu 58 placówek w naszym województwie. Akcja potrwa do końca maja br. Do zadania oddelegowani zostali żołnierze posiadający kompetencje co najmniej ratownika medycznego i ukończone specjalistyczne szkolenie w zakresie pobierania wymazów na obecność COVID-19 - mówi kpt. Damian Stanula, oficer prasowy z 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej i dodaje: - Jak wskazują doświadczania ostatnich dni placówki te są szczególnie narażone na niekontrolowane rozprzestrzenianie się koronawirusa.

Działania te terytorialsi przeprowadzają w ramach Zespołu Interwencji Kryzysowej. Wnioskował o nie Wojewoda Lubelski w koordynacji z Wojewódzkim Inspektorem Sanitarnym w Lublinie.

Cztery zespoły mobilne 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej rozpoczęły swoją pracę od poboru wymazów u pracowników DPS-ów 2 Lublinie, Ostrowie Lubelskim i Janowie Lubelskim.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE