Teraz w Lublinie więcej pojazdów może poruszać się po buspasach

2021-07-19 15:03 OM
Teraz w Lublinie więcej pojazdów może poruszać się po buspasach
Autor: zdjęcie nadesłane, Urząd Miasta Lublin

Motocykle, auta policji zarówno te oznakowane jak i nie oraz samochody straży miejskiej. Nowa organizacja ruchu w Lublinie pozwala tym pojazdom poruszać się po buspasach.

- Z buspasów może korzystać już większa liczba pojazdów - mówi Monika Głazik z lubelskiego ratusza. - Zmiany dotyczą buspasów przy ulicach: Grygowej, Fabrycznej, Lubelskiego Lipca '80, Muzycznej oraz Drogi Męczenników Majdanka. Do tej pory po buspasach, oprócz komunikacji miejskiej, mogły poruszać się pojazdy uprzywilejowane oraz taxi. Przepisy ustawy o elektromobilności taką możliwość dają również pojazdom elektrycznym typu BEV. Nowa opracowana przez Miasto organizacja ruchu dopuszcza korzystanie z buspasów także przez motocyklistów oraz nieoznakowane i oznakowane pojazdy Policji i oznakowane Straży Miejskiej.

W Lublinie buspasy funkcjonują na ponad 10 km dróg. Po zakończeniu przebudowy Al. Racławickich ma także zostać opracowany projekt, który dopuści większą liczbę użytkowników na buspasach. Czyli być może także w samym centrum miasta motocykliści będą mogli jeździć po buspasach.​