Teraz także fryzjerzy i kosmetyczki mogą skorzystać z tarczy

2021-05-04 13:40 OM
Teraz także fryzjerzy i kosmetyczki mogą skorzystać z tarczy
Autor: zdjęcie ilustracyjne pixabay/StartupStockPhotos

Przedsiębiorcy z województwa lubelskiego już od dzisiaj mogą składać wnioski do ZUS o umorzenie składek za marzec i kwiecień. Teraz z tarczy antykryzysowej mogą skorzystać kolejne branże, między innymi salony kosmetyczne, fryzjerzy, czy wyspecjalizowane sklepy detaliczne. Jednym z warunków wsparcia jest spadek przychodu o co najmniej 40 procent.

- Najnowsza tarcza kryzysowa obejmuje ponad 60 rożnych rodzajów działalności gospodarczych - mówi Małgorzata Korba, rzecznik ZUS w województwie lubelskim. - Już przyjmujemy pierwsze wnioski o zwolnienia ze składek za marzec i kwiecień, a także o ponowne wypłaty świadczeń postojowych z najnowszej tarczy antykryzysowej. Wnioski można przesyłać do ZUS przez internet za pomocą platformy usług elektronicznych do końca czerwca. Tarcza umożliwia też wypłatę świadczeń postojowych od jednego do nawet pięciu razy w zależności od prowadzonej działalności gospodarczej. Pierwsze wypłaty planujemy już w tym tygodniu.

ZUS szacuje, że ze zwolnienia z opłacania składek będzie mogło skorzystać ponad 400 tys. firm w Polsce. Daje to kwotę wsparcia na około 2,5 mld złotych